O AUSTRII WIEDZĄ PRAWIE WSZYSTKO …

W dniu 06 kwietnia 2018 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu w ramach 18 Wiosny Austriackiej odbył się finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „AUSTRIA – kraj i mieszkańcy”, w którym uczestniczyły dwie uczennice naszego gimnazjum wyłonione przez Komisję Konkursową Biblioteki Austriackiej w Opolu. W etapie szkolnym uczestniczyło 770 uczniów na terenie ośmiu województw, w tym 38 uczniów (łącznie) w PG1 i PSP5. Do finału zakwalifikowano 25 uczniów z całego kraju, przede wszystkim ze szkół średnich; nasze uczennice były jedynymi reprezentantkami szkół gimnazjalnych.

Finalistkami tegorocznej edycji konkursu zostały: Oliwia Tung z kl. 2ag i Martyna Gregorczyk z kl. 3ag, które odpowiadały na wylosowany zestaw pytań oraz przygotowały ustne prezentacje na tematy związane z Austrią.

Gratuluję ogromnej wiedzy!

Przygotowała: Grażyna Dudek

Poniżej wyniki eliminacji szkolnych KLIK

load more hold SHIFT key to load all load all