p2W piątek 15 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Poprowadził je p. Jan Bielawski - wykwalifikowany strażak z Kluczborka.
Udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często
w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności.

Podczas zorganizowanego spotkania uczniowie mogli poczuć się jak ratownicy.
Poznali procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności
z zakresu resuscytacji wykonywany na fantomie. Uczniowie pod czujnym okiem pana strażaka i ratownika mogli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy oraz utrwalić znajomość numerów alarmowych.

Spotkanie miało na celu wykształcenie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych.

W auli szkoły przeszkolono 17 klas, w tym: 1c, 2b, 2c, 3c, 4a, 4b, 4c, 4g, 4h, 5b, 5d, 5h, 6a, 6b, 6c, 6f, 7a.

NIE BÓJMY SIĘ POMAGAĆ :)

P9P7

load more hold SHIFT key to load all load all