GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

piątek           800 - 1500

NAUCZYCIEL BIBLIOTEKARZ:  mgr Sławomira Stawnicz

mgr Ewa Pawlik

Biblioteka szkolna dysponuje przestronnym pomieszczeniem (400 m²) z wyodrębnioną wypożyczalnią, czytelnią, Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej i magazynem.

Nasza biblioteka jest w pełni skomputeryzowana. Wszystkie zbiory zostały wprowadzone do systemu komputerowego i opracowane w programie bibliotecznym MOL 2000+.

Każdy wolumin ma naklejony odpowiedni kod paskowy, który za pomocą czytnika jest rejestrowany w komputerze, a każdy czytelnik otrzymuje imienną kartę biblioteczną również z kodem paskowym.

Biblioteka posiada obszerny księgozbiór na bieżąco uzupełniany.

Oprócz wydawnictw zwartych (książek) gromadzone są zbiory specjalne takie jak: kasety wideo, płyty CD, zbiory graficzne.

Zbiór biblioteki zawiera także dokumenty wewnątrzszkolne (statut szkoły, programy nauczania, regulaminy).

Czytelnia biblioteki dysponuje 33 miejscami dla uczniów. Można w niej korzystać na miejscu z księgozbioru podręcznego i czasopism.

Czasopisma dostępne w czytelni:

dla uczniów:

Kumpel

Victor Junior

Młody Technik

Victor: 13-16 lat

dla nauczycieli:

Biblioteka w Szkole

Głos Pedagogiczny

Inspiracje

Świetlica w Szkole

Życie Szkoły

Na bieżąco udzielana jest również pomoc uczniom w odrabianiu prac domowych.

Od grudnia 2005 roku w bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Biblioteka otrzymała 4 komputery i urządzenie wielofunkcyjne (drukarka i kopiarka) oraz oprogramowanie multimedialne: Atlas Świata, Encyklopedię PWN, Słowniki PWN.

Dodatkowo uczniowie mogą korzystać z wybranych programów i gier edukacyjnych typu: Wesoła Szkoła cz.1 i 2, Koziołek Matołek idzie do szkoły, Dyslektyk 2, Matematyka - podwodny świat i inne.

load more hold SHIFT key to load all load all