Druga mobilność w ramach realizacji projektu Erasmus+. Tym razem gościmy w szkole włoskiej, w miejscowości Cremona. To nasza pierwsza erasmusowa podróż samolotem.
 Każdy z pięciorga uczestników naszej szkoły (Hania, Jagoda, Siofra, Antosia i Wojtek) mieszkają u swoich kolegów. Rodziny są niezwykle gościnne. Zapewniają wiele atrakcji i przyrządzają pyszne włoskie potrawy.
 Każdy z pięciu dni pobytu we Cremonie spędzamy realizując zadania projektowe. W tym roku projekt “Feel the HEAT” oparty jest na tematyce zdrowej żywności i zdrowego trybu życia.
 Do tej pory zwiedziliśmy szkołę włoską. Uczestniczyliśmy w lekcji informatyki (programowanie Scratch). Gościliśmy na koncercie szkolnej orkiestry, braliśmy udział w warsztatach językowych dotyczących zdrowego żywienia. Zwiedziliśmy również ratusz i poznaliśmy zastępcę burmistrza miasta.

Mobilność projektu "Feel the HEAT"

5 uczniów naszej szkoły oraz 5 uczniów ze szkoły włoskiej  odwiedza swoich rówieśników ze szkoły partnerskiej w miejscowości Sabinov na Słowacji.
Uczestniczymy w warsztatach dot. zdrowego odżywiania. Wszystkie działania realizujemy w mieszanych grupach międzynarodowych. Komunikujemy się w języku angielskim.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy szkołę słowacką. Tworzyliśmy plakaty przedstawiające nasz projekt. Odbyły się też zajęcia kulinarne.

Dla uczestników zajęć Erasmus +
Wkrótce dokonujemy wyboru uczniów, którzy wezmą udział w mobilności do Włoch.
Proszę o wypełnienie ankiety online

Regulamin bezpieczeństwa - Klik

Regulamin projektu ERASMUS - Klik