W dniu 11 kwietnia 2018 roku, w ramach obchodów miesiąca Świadomości Autyzmu, w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty pt.: „Duże sprawy w małych głowach”. Udział w nich wzięli uczniowie klasy 5d i 5f. Warsztaty zostały przygotowane przez Fundację „Dr Clown” Region Opolszczyzna. Spotkanie miało na celu uświadomienie młodzieży w temacie niepełnosprawności. Głównym założeniem przeprowadzonych zajęć było pokazanie w jaki sposób osoby
z niepełnosprawnością, a w tym osoby ze spektrum autyzmu odbierają świat, jak reagują na słowa czy różne bodźce. Całość warsztatów oparta została na podstawie książki „Duże sprawy w małych głowach”, której autorką jest pani Agnieszka Kossowska – mama Dzielnego Franka.

Zajęcia łączyły zabawę z praktycznymi ćwiczenia, podczas których uczestnicy mogli doświadczyć jak w rzeczywistości radzą sobie osoby z niepełnosprawnością. Duży nacisk podczas warsztatów położony był również na rozmowę, w czasie której uczniowie mogli wypowiedzieć się na temat tego czym dla niech jest niepełnosprawność i jak ją rozumieją oraz czy warto jest pomagać osobom z trudnościami.

Serdeczne podziękowania składamy Fundacji „Dr Clown”, która swoim zaangażowaniem w pracę
z drugim człowiekiem przybliżyła nam świat osób z niepełnosprawnością.

Ps. Fundacja „Dr Clown” przekazała dla szkoły jeden egzemplarz książki „Duże sprawy w małych głowach”. Książka dostępna jest w bibliotece szkolnej. Zachęcamy do lektury.

Wczytaj dalsze wczytaj

 

 

godlo

 

logo nowe
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Karola Musioła w Opolu
ul. Majora Hubala 2 45-267 Opole
tel 77 545 32 23; 77 545 32 24  fax: 77 40 30 850
NIP 754 315 63 13

 

© Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Opolu

designed by G. Labisz

grzegorzlabisz@gmail.com

 

BIP