Drodzy Rodzice,

Cieszymy się, że rozważają Państwo naszą szkołę - wiemy, że to ważny wybór w życiu Waszej rodziny.W naszej szkole pracują nauczyciele z pasją. Nauczyciele – specjaliści, którzy ciągle poszerzają swoje umiejętności. Dbają o dobry klimat w szkole – maona być miejscem, w którym Wasze dziecko będzie się czuć dobrze i bezpiecznie.

1

Dokładamy wszelkich starań, aby nauka była interesująca i efektywna – ciągle poszukujemy nowych, ciekawych sposobów na pracę z dziećmi. Tworzymy klasy integracyjne oraz sportowe o profilu pływackim. Nasi nauczyciele są autorami wielu innowacji pedagogicznych oraz projektów edukacyjnych.

Nie stwarzamy sztucznych barier nauczyciel – uczeń. Pracujemy w kręgu, na dywanie lub przy stołach projektowych. Często zajęcia prowadzimy również poza szkołą – wiele miejsc inspiruje naszych uczniów do nauki.

2

Stawiamy na współpracę i kształtowanie kompetencji miękkich takich jak kreatywność, komunikatywność i elastyczność. W pracy wykorzystujemy metody aktywizujące.

Dzięki temu:
- Budujemy u dzieci pozytywną motywację do nauki.
- Dzieci więcej zapamiętują i szybciej utrwalają wiadomości.
- Rozwijamy twórcze myślenie i wyobraźnię.
- Uczymy wyrażania własnej opinii.

3

W naszej szkole funkcjonują klasy sportowe o profilu pływackim (więcej informacji – klik). Bardzo ciekawą propozycją, która świetnie sprawdza się również w naszej pracy, jest organizacja klas integracyjnych, w których dwóch nauczycieli dba o wszechstronny rozwój dzieci o różnych potrzebach edukacyjnych.

4

Nasi nauczyciele od pierwszej klasy wprowadzają elementy Oceniania Kształtującego, czyli OK. Czym jest OK? To po prostu stawianie celów uczniom każdego dnia. Celów, które są codziennie osiągane podczas zajęć i stanowią fundament oraz podsumowanie zdobytej wiedzy. To również przekonywanie uczniów, po co się uczą i jaki efekt osiągną dzięki swoim staraniom. To wreszcie nauka dokonywania samooceny i wdrażanie do samokształcenia.
Zajęcia matematyczne prowadzimy aktywnie, w formie zabawowej. Stosujemy różnego rodzaju gry np. planszowe, kodowane i ruchowe. Zajęcia z matematyki to czas działań praktycznych, nauki matematyki stosowanej na co dzień.

Co oferujemy:
- innowacyjne metody nauczania,
- wspieranie pasji i zainteresowań - szeroki wachlarz zajęć dodatkowych,
- indywidualizacja procesu kształcenia,
- nauka pływania od klasy I (klik – film),
- nauka programowania od najmłodszych klas,
- długo działająca świetlica szkolna ( 6.30 – 17.30) więcej informacji – KLIK,
- 3 sale sportowe, sala taneczna i duży teren wokół szkoły (mamy nawet mały las!),
- specjalistyczna opieka psychologiczno – pedagogiczna, terapia Tomatisa i Biofeedbacku prowadzona na miejscu,
- Sala Doświadczania Świata – ulubione miejsce w szkole wielu uczniów!

ZOBACZ NAS – film „Happy”

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Agnieszka Halupczok