O AUSTRII WIEDZĄ PRAWIE WSZYSTKO …

Cztery uczennice naszej szkoły: Olivia Tung z klasy 3ag, Agnieszka Błońska z klasy 3ag, Siofra Cassidy z klasy 8a i Agnieszka Głuszkiewicz z klasy 8a zostały w dniu 04 kwietnia 2019 finalistkami XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy”. Uczennice wykazały się ogromną wiedzą związaną z historią, geografią i kulturą Austrii oraz aktualnymi wydarzeniami w tym kraju, rozpoznawały utwory muzyczne, postacie i obiekty na prezentowanych fotografiach, a także przygotowały krótkie prezentacje na wybrany przez siebie temat o Austrii. W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 12 marca na terenie sześciu województw, udział wzięło w sumie 729 osób, w tym ponad 30 uczniów PSP5. Tegoroczny konkurs odbył się w ramach 19. Wiosny Austriackiej organizowanej przez WBP Bibliotekę Austriacką w Opolu pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego i Konsula Honorowego Austrii we Wrocławiu. Opiekę merytoryczną i pomoc w przygotowaniach do finału konkursu sprawowała p. mgr Grażyna Dudek.

Gratulujemy sukcesu na szczeblu ogólnokrajowym. Jesteśmy z was dumni!