„Nauczyciel Przyszłości” to projekt warsztatów nowoczesnego nauczania skierowany do kadry nauczycielskiej, zwłaszcza nauczycieli informatyki oraz nauczycieli wczesnoszkolnych, ale także pedagogów uczących innych przedmiotów oraz pracujących w szkolnych świetlicach.

Udział w szkoleniu zostanie potwierdzony certyfikatem. Pierwsze zajęcia odbędą się 2 czerwca 2020 roku.

Celem warsztatów jest wprowadzenie nauczycieli w tematykę nauczania podstaw programowania w języku Scratch i Python oraz narzędzi wspomagających nauczanie zdalne. Zajęcia będą prowadzone w formie webinarów.

W przyszłości coraz więcej zawodów opierać się będzie na świecie cyfrowym, dlatego ważne jest, aby nauczyciele znali podstawy nauczania języków programowania i mogli przekazywać je uczniom na zajęciach informatyki już na poziomie szkoły podstawowej, a także średniej.

Program obejmuje trzy warsztaty tematyczne

1. “Nauczanie programowania w języku Scratch”,

2. “Nauczanie programowania w języku Python”,

3. “Narzędzia do nauczania online”.

Pierwsze dwa warsztaty adresowane są w szczególności do  nauczycieli informatyki. Szkolenie „Nauczanie programowania w języku Scratch” dopasowane jest także do programu nauczania w klasach 1-3 i polecane przede wszystkim nauczycielom wczesnoszkolnym oraz pedagogom prowadzącym zajęcia w świetlicach szkolnych

Trzeci warsztat kierujemy natomiast do całej kadry nauczycielskiej, a także do  dyrekcji szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Udział nauczycieli w warsztatach jest nieodpłatny. W zajęciach mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani pedagodzy, korzystając ze wszystkich blogów tematycznych lub zapisując się na wybrane przez siebie zajęcia.

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, która od ponad 5 lat oferuje kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Warsztaty dla nauczycieli poprowadzą doświadczeni trenerzy programowania pracujący na co dzień z uczniami w naszej szkole.

Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny warsztatów znajdą Państwo pod poniższymi linkami:

Opis programu

Nauczyciel Przyszłości - Nauczanie programowania w języku Scratch - biuletyn

Nauczyciel Przyszłości - Nauczanie programowania w języku Python - biuletyn

Nauczyciel Przyszłości - Narzędzia do nauczania online - biuletyn

Gorąco zachęcamy szkoły do przekazania informacji o darmowych warsztatach kadrze pedagogicznej i wzięcia udziału w projekcie. Po zakończonych szkoleniach każdy nauczyciel otrzyma certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności

W związku z ograniczoną liczbą miejsc warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja oraz wybranie docelowej grupy dla ucznia poprzez poniższy formularz:

>>>FORMULARZ REJESTRACJI<<<

Zapraszamy do zapisów,