Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym 2020/2021 Urząd Miasta Opola Wydział Oświaty, prosi rodziców uczniów niepełnosprawnych zainteresowanych dowozem ich dzieci do przedszkoli, szkół, ośrodków o złożenie wniosku dotyczącego organizacji przez gminę bezpłatnego dowozu w roku szkolnym 2020/2021. Wnioski należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 20.04.2020 r.

W/w wniosek można znaleźć na stronie internetowej https://www.opole.pl/ (zakładka dla mieszkańca, następnie u góry załatw sprawę, oświata, PeUp, dowóz uczniów niepełnosprawnych do szkół, przedszkoli, ośrodków).

Proszę, aby każdy wniosek wraz z klauzulą informacyjną zawierał kserokopię aktualnego orzeczenia specjalnego lub  kserokopię aktualnego orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno - wychowawczych oraz oryginał aktualnego zaświadczenia z jednostek oświatowych o spełnieniu obowiązku szkolnego lub nauki, bądź udziale w zajęciach rewalidacyjno - wychowawczych.

Do wniosku należy również dołączyć oświadczenie rodzica, iż dokument potwierdzający kontynuację nauki w danej szkole zostanie dostarczony po wznowieniu pełnej działalności danej jednostki.

W przypadku braku jednego z dokumentów lub braku dokładnego wypełnienia, wniosek nie będzie rozpatrywany.

Dokumenty należy złożyć w Kancelarii Głównej Urzędu Miasta Opola lub wysłanie pocztą na adres: Urząd Miasta Opola, 45-556 Opole, Rynek - Ratusz

Wniosek