W koncercie brali udział uczniowie i wychowankowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu, Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu: oddziału przy ul. Książąt Opolskich 21, oddziału przy ul. Bytnara Rudego 7, Przedszkola Publicznego Integracyjnego nr 51 w Opolu oraz Publicznego Przedszkola nr 54 w Opolu.
Cele koncertu:
integracja uczniów i wychowanków uczestniczących placówek, umożliwienie wykonawcom występu na scenie; wzmacnianie umiejętności akceptacji innych niezależnie od niepełnosprawności; wzrost interakcji między uczestnikami;  wzrost akceptacji społecznej wobec dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych ze strony rówieśników.
Impreza okazała się być bardzo udana. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili. Podobnie widownia. Koncert jest juz tradycją w naszej szkole, która zostanie podtrzymana w następnych latach. Bo warto!