Piratenfest – Dzień Pirata w Piątce

25 listopada 2019 roku w klasie IIIa i IIIb na lekcji języka mniejszości narodowej niemieckiej obchodzono wyjątkowe święto -Piratenfest- Święto Piratów. Święto to poprzedzone było odpowiednimi przygotowaniami. Tydzień przed nim uczniowie poznawali słownictwo oraz zwroty niemieckojęzyczne związane z morzem, środkami transportu wodnego oraz z piratami. Wykonywali kapelusze i opaski na oko. Poznali też pirackie okrzyki, piosenki- szanty i zapoznali się z jedną z nich "Piratenlied". W Dniu Piratów, po zaprojektowaniu własnego stroju i przebraniu się w niego, wszyscy uczniowie z ogromnym entuzjazmem utworzyli barwny korowód i przeszli korytarzem, by zaprezentować młodszym kolegom swoje dokonania i udowodnić, że nauka języka niemieckiego to także wspaniała zabawa. Dzieciom podobał się ten niecodzienny pokaz mody, zwłaszcza, że towarzyszyły mu dźwięki pirackiej muzyki.

Przygotowała: mgr Grażyna Dudek