W ramach 16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim uczniowie klasy 5g wzięli udział w dniu 08 listopada 2019 w warsztatach literackich organizowanych przez Bibliotekę Austriacką w Opolu. Tematem przewodnim były pierniki, czyli w języku niemieckim „Pfefferkuchen” lub „Lebkuchen”. Uczniowie odbyli zatem „podróż do krainy zmysłów”. Obejrzeli wystawę na temat europejskich tradycji piernikarskich, historii piernika i jego kulturotwórczej roli na Śląsku. Poznali niemiecką wersję bajki „Jaś i Małgosia” braci Grimm („Hänsel und Gretel”), czytając lekturę i oglądając film animowany w niemieckiej wersji językowej. Podziwiali przygotowaną już chatkę czarownicy z pierników. Poznali niemieckie nazwy przypraw dodawanych do pieczenia pierników. Spotkanie było okazją do poszerzenia kompetencji uczniów w zakresie języka niemieckiego.

Przygotowała: mgr Grażyna Dudek